Hybristofilia

Hybristofilia, czyli miłość do mordercy

Chyba każdy z nas zna nieśmiertelne stwierdzenie, że “łobuz kocha najbardziej”. Oczywiście, ile kobiet na ziemi, tyle definicji przysłowiowego łobuza. Szukając materiałów do tego artykułu przypomniały mi się filmy/seriale, w których mordercy ukazani są jako przystojni i szarmanccy mężczyźni. Niedługo zaczynają się zdjęcia do filmu o Tedzie Bundym, jednym z najbardziej szokujących morderców w USA. Główną rolę ma grać Zac Efron – każda z nas ma inny gust, jednak nie można Panu Efronowi odmówić uroku osobistego. A może są tutaj fani Haniballa? Ja uwielbiam ten serial i uważam, że aktor wcielający się w jego postać – Mads Mikkelsen jest przystojny i magnetyczny. Przyciąga wzrok i może nawet zmusza nas, kobiety do refleksji – czy dałabym radę poskromić przebiegłego i szalenie inteligentnego mordercę i kanibala? Kolejnym mordercą, który jest pokazany, jako przystojny i szarmancki mężczyzna jest grany przez Wes’a Bentley’a w serialu American Horror Story “Ten Commandments Killer”.  Przykładów jest wiele, ale nie w tym cel, żeby je wszystkie wymieniać. Chciałam Wam tylko pokazać, że w powyższych przypadkach możemy być zauroczone aktorem i jego warsztatem. Nie lada wyzwaniem jest zagrać seryjnego mordercę i samemu przy tym nie zwariować. Zauroczenie serialem czy Zackiem Efronem przejdzie, a co się dzieje, gdy kobieta zakochuje się prawdziwym gwałcicielu? Co nią kieruje i czy istnieje możliwość wytłumaczenia tego zjawiska? Zaciekawieni? Serdecznie zapraszam!

Powyższe pytania odnoszą się do zjawiska zwanego hybristofilią – jest to zaburzenie seksualne, gdzie obiektem pożądania jest osoba, która popełniła przestępstwo. Hybristofilia inaczej jest nazywana zespołem Bonnie i Clyde’a nazwanego od pary amerykańskich przestępców. Im gorsza i bardziej budząca odrazę zbrodnia, tym atrakcyjniejszy wydaje się mężczyzna. Autorka książki “Women who love me who kill” Sheila Isenberg przeprowadziła badania, na podstawie, których stwierdziła, że hybristofilia najczęściej występuje u kobiet, które miały trudne dzieciństwo, np. były ofiarami gwałtu lub znęcania się. Autorka podkreśla, że te kobiety potrzebują mężczyzny, nad którym będą miały pełną kontrolę. Paradoksalnie dla takich kobiet idealnym partnerem życiowym jest mężczyzna przebywający w więzieniu. Dzięki temu są pewne miejsca pobytu swojego ukochanego, mają pieczę nad nim i to one decydują, kiedy go odwiedzają i mogą go szantażować chociażby brakiem wizyty. Bardzo ważnym aspektem jest również pewność, że mężczyzna ich nie zdradzi. Kobieta czuje się kochana, ale nie musi wykonywać codziennych czynności, które wynikają z bycia w związku. Jeszcze inni twierdzą, że kobiety poszukują mężczyzny z “silnymi genami”. Zauroczona więźniem kobieta ma poczucie misji, która napędza ją do działania. Widzi w swoim ukochanym zdradzonego przez społeczeństwo i opuszczonego małego chłopca, którego musi uratować. Na podobnym motywie opiera się popularnego w obecnych czasach “50 Twarzy Grey’a”. Niektóre z tych kobiet są po prostu podekscytowane samym faktem spotykania się z mordercą czy gwałcicielem. Jeżeli prowadziły nudne i monotonne życie, perspektywa bycia z przestępcą jest dla nich możliwością oderwania się od szarej rzeczywiści. Drogie Panie zastanówcie się –  jesteście na imprezie i koleżanka Was pyta, z kim obecnie się spotykacie. Nie mówicie o informatyku czy prawniku, ale o seryjnym mordercy. Szokujące prawda? I nagle jesteście w centrum zainteresowania i każdy dopytuje jak to jest oraz jak się poznaliście.

 

Hybristofilia1
Hybristofilia – zaburzenie seksualne, gdzie obiektem seksualnym jest przestępca.

 

Doskonałym przykładem elokwentnego i szarmanckiego mordercy, który zaskarbił serca wielu kobiet jest Ted Bundy (możecie o jego zbrodniach przeczytać tutaj  – Ted Bundy – bezlitosny morderca kobiet). W czasie pobytu w więzieniu dostawał wiele listów od zakochanych fanek, gdzie załączały swoje nagie zdjęcia, a wiele z nich proponowało mu małżeństwo. Na sali sądowej można było również wypatrzeć kobiety, które robiły przedziałek na środku głowy, nosiły okrągłe kolczyki, a niektóre z nich specjalnie farbowały włosy na brąz, aby jeszcze bardziej upodobnić do wyglądu ofiar Bundy’ego. W 1980 roku ożenił się z jedną ze swoich “fanek” –  Carole Ann Boone.

Kolejnym mordercą, który dostawał wiele listów z wyrazami uwielbienia od kobiet (pomimo tego, że był gejem) był Jeffrey Dahmer. Mężczyzna oskarżony o 17 morderstw, kanibalizm i nekrofilię. Richard Ramirez – gwałciciel, morderca nazywany “the Night Stalker” ożenił się 3 października 1996 roku podczas pobytu w więzieniu z Doreen Lioy. Zauroczona Ramizerem była nawet członkini ławy przysięgłych, która wysłała mu babeczkę z napisem “Love you”.  Kolejną oczarowaną przez mordercę kobietą jest Afton Elaine Burton – dziewczyna wysłała pierwszy list do miłości swojego życia Charlesa Mansona już w wieku 17 lat. Po dziewięciu latach złożyła podanie z prośbą o zezwolenie na zawarcie małżeństwa pomimo tego, że Charles może ubiegać się o warunkowe zwolnienie dopiero w 2027 roku. Do ślubu jednak nie doszło, ponieważ wyszło na jaw, że dziewczynie zależało na prawie do jego ciała, gdyż planowała po jego śmierci wystawić ciało jak eksponat na widok publiczny. Charles Tex Watson – członek sekty Mansona “Rodzina”, odpowiedzialnej m.in. za zabójstwo żony Romana Polańskiego Sharon Tate doczekał się trójki dzieci poczętych podczas więziennych wizyt. Jose Fritzl – zwyrodnialec, który przez 24 lata przetrzymywał w piwnicy i gwałcił swoją córkę, również ma wiele zakochanych w nim fanek. Kobiety podtrzymują, że mężczyzna po prostu chciał córkę chronić od złego świata.

 

 

 

Richard Ramirez
Richard Ramirez z żoną.

 

Współczesnym przykładem uwielbienia przez kobiety jest Anders Breivik – terrorysta, który zamordował w 2011 w Norwegii 77 osób, głównie dzieci. Zakochana w nim Viktoria wypisuje listy z prośbą o złagodzenie kary dla mężczyzny jej życia. Wysłała do Andersa ponad 150 listów. Kobieta przyznała, że pierwszy kontakt z masowym mordercą miał miejsca podczas grania w grę komputerową w 2007 roku. Następnie kontakt się urwał, ponieważ najprawdopodobniej mężczyzna przygotowywał się do ataku. Nigdy nie spotkali się w rzeczywistości, a jednak kobieta wznowiła kontakt w 2012 roku. W samym 2014 roku Breivik otrzymał ponad 800 listów.

Jeżeli nie jesteście przekonani do urody Breivika to może zmienicie zdanie patrząc na zdjęcie Jeremy’ego Meeks’a, który został okrzyknięty najprzystojniejszym przestępcą świata. Został aresztowany za członkostwo w gangu oraz nielegalne posiadanie broni. Jeremy był wielokrotnie karany, a wśród policjantów znany jest ze swojej brutalności. Policja chciała go dodatkowo ukarać upubliczniając jego wizerunek. Okazało się, że zrobili mu ogromną przysługę, ponieważ obecnie jest modelem.

 

Jeremy Meeks
Jeremy Meeks – najprzystojniejszy więzień świata.

 

Również Mariusz Trynkiewicz – oskarżony o zabójstwo 4 chłopców odnalazł swoją drugą połówkę. Seryjny morderca ożenił się 30 października 2015 roku w ośrodku w Gostyninie.

Rosalie Martinez – żona prawnika oraz specjalistka w dziedzinie migracji oraz matka czterech córek. W 1995 roku poznała i zakochała się w skazanym na dożywocie Oscarze Ray Bole Junior. Rosalie poszła odwiedzić Oscar’a, ponieważ chciała porozmawiać o jego zbrodniach. Mężczyzna był skazany za gwałt i morderstwo trzech kobiet na Florydzie. Rosalie podtrzymywała, że od razu po poznaniu Oscara poczuła jego smutek i odizolowanie. Pobrali się, a kobieta zaczęła desperacko poszukiwać błędów w postępowaniu przeciwko jej mężowi.

Co roku w USA żeni się kilkadziesiąt morderców przebywających w celi śmierci. W 1989 roku w Nowym Jorku zniesiono zakaz zawierania małżeństw skazanym na dożywocie – małżeństwo zawarło około 800 mężczyzn. Niektórzy pojęli za żony piękne i wykształcone prawniczki lub psycholożki.

Czytając różne artykuły natknęłam się na dwie strony www.writeaprisoner.com  oraz www.meet-an-inmate.com – są to portale randkowe, na których przedstawione są profile więźniów. Pierwsza z nich posiada opcję filtrowania, gdzie możecie wybrać czy mężczyzna ma być spod znaku koziorożca czy może lwa. Jest również opcja wyboru, jaki typ kary odsiaduje więzień – dożywocie czy może oczekuje na karę śmierci. Właśnie w taki sposób 29-letnia brytyjka Jennifer Butler poznała 23-letniego Christophera Mosiera. Dziewczyna porzuciła męża i trójkę dzieci, aby poślubić nową miłość. Przejrzałam kilka profili mężczyzn i przyznaję, że niektórzy z nich są przystojni i tylko więzienny drelich zdradza, że odsiadują karę. Przedstawiają się w samych superlatywach i piszą, że uwielbiają sprawiać kobiecie przyjemność oraz widzieć uśmiech na jej twarzy. Perspektywa się zmienia, gdy czytasz, że mężczyzna czeka na wyrok śmierci, bo jest oskarżony o morderstwo.

 

Rating: 5.0/5. From 5 votes.
Please wait...

5 thoughts on “Hybristofilia, czyli miłość do mordercy

 1. Erich Fromm: “Technologicznie żyjemy w epoce atomowej, ale mentalnie zatrzymaliśmy się w epoce kamienia łupanego”. Jeżeli spojrzymy na świat z perspektywy jaskiniowców to nie będzie nas dziwiło, że kobiety instynktownie pragną przestępców. W czasach jaskiniowców nie było więzień, sądów, policji.. więc mordercy, gwałciciele, psychopaci itp. swobodnie poruszali się między pozostałymi budząc respekt wśród mężczyzn. Kobiet bardzo pociąga to jak dany mężczyzna dominuje nad innymi, którzy boją się go, bo nie wiadomo, co takiemu psychopacie strzeli do łba. Celem natury jest przetrwanie gatunku, a podstawowym prawem jest prawo dżungli czyli prawo silniejszego. Świata nie należy dzielić w kategorii doby-zły, tylko zwycięzca-przegrany. Kobiety zawsze podążają za zwycięzcą bo tylko on może zapewnić przetrwanie jej oraz potomstwu. Zamordowany czyli przegrany już niczego nie zapewni. Natura zabezpieczyła się przed tym, aby kobiety nie kopulowały z samcami beta, programując je tak, aby podświadomie czuły pogardę do słabszych mężczyzn.
  Morderca pokazał, że potrafi zabić przeciwnika co podświadomie daje kobietom poczucie bezpieczeństwa oraz świadczy o sile psychicznej danego mężczyzny. Psychopaci mają wysoki poziom testosteronu i bardzo niski kortyzolu, co powoduje, że jawią się oni jako niezwykle męscy i odważni. Psychopaci nie potrafią odczuwać uczuć ani emocji, ale potrafią je dobrze udawać. W oczach kobiet wydają się ciepli i zimni zarazem… czyli idealni,.. tylko, że to “ciepło” jest udawane.
  Moja siostra z błyszczącymi oczami i wypiekami na twarzy opowiadała o tym jak w trakcie praktyk w więzieniu ocierała się o osadzonych w wąskich przejściach.
  W więzieniu w Baltimore 12 strażniczek więziennych sypiało z więźniem, szefem gangu. Z pięcioma z nich miał w sumie ośmioro dzieci.

  No votes yet.
  Please wait...
 2. Żona Trynkiewicza jest nie tylko zafascynowana nim samym, ale również jego zbrodniami. W jakimś wywiadzie mówiła, że gdy tylko jej mąż wyjdzie na wolność, pojadą do lasu przypomnieć sobie jedną ze zbrodni, które w nim popełnił.

  No votes yet.
  Please wait...
 3. Czuje obrzydzenie do takich ludzi. Mordercy i gwalciciele a oni za takimi szaleja? To jest chore… Jako kobieta prawa nigdy nie moglabhm zakochac sie w takim potworze i nie zrozumiem nikogo kogo ta “dominancja” podnieca. Rozumiem fascynacje i zaintrygowanie psychika takie jegomoscia ale nic wiecej. Zszokowalo mnie tez to ze istnieja portale randkowe specjalnie dla skazancow! Poza tym, dobry wpis.

  No votes yet.
  Please wait...
  1. Doskonale rozumiem Twoje uczucia – wielokrotnie zadawałam sobie pytanie, jak to możliwe że taka kobieta wybiera za towarzysza życia i ojca dzieci swojego potencjalnego oprawcę. Upraszczając, myślę, że każdy dąży do “swego”. Dlaczego niektórzy wybierają niestabilnego psychicznie psa mordercę a inni np. słodkiego, wiernego kundelka? Mam wrażenie, że to wygląda nieco tak, że ci pierwsi sami nie pogryzą … ale psa nie zawsze w razie ataku odciągną. To koszmarny wniosek….ale, niestety, jak się zdaje, w naszym gatunku są 2 główne podgatunki — drapieżniki i mentalni “wegetarianie” + różnoprocentowe mieszanki. Sama należę chyba do “kategorii” nr 3 z przewagą materii “zielonej” 😉 i za żadne skarby nie zdecydowałabym się łączyć swojego życia z mężczyzną o naturze kryminalisty — ani złodziej (nawet bardzo bogaty i zakochany) ani brutal obojętnego sortu nie zdobyłby mojego serca. Kropka:) Natomiast broniąc rodziny, obawiam się, że mogłabym być niebezpieczna wobec agresora.

   No votes yet.
   Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.